اخبار دنیای رمز ارزها

2021
blank image

March

اتریوم 2

اتریوم 2 چیست؟

اتریوم ۲ به نوعی یک بروزرسانی برای بلاک چین حال حاضر اتریوم است. این بروزرسانی برای افزایش سرعت، کارایی و همچنین مقیاس پذیری این شبکه ایجاد می شود، با استفاده از ایده های جدید شبکه می توان معاملات بیشتری در طول روز انجام داد و همچنین می توان گلوگاه ها (bottlenecks) را مشخص کرد و آنها را  کاهش داد. شبکه اتریوم ۲ با نامهای ETH2 يا Serenity نیز شناخته میشوند.

توسعه دهندگان در این شبکه تغييرات اساسی نسبت به شبکه بلاک چین قبلی ایجاد کرده اند. از جمله این تغییرات میتوان به روش ماینینگ PoS اشاره کرد، روش استخراج Pos میتواند به اندازه PoW قدرتمند باشد اما زمان و انرژی کمتری نیاز خواهد داشت.تغییر دیگری که در شبکه اتریوم 2 ایجاد شده، شاردینگ است. در این روش زنجيره بلاک چین به قسمتهای کوچکتری به نام (شارد) تقسیم میشوده این موضوع کار اعتبار سنجها را راحت تر می کند.هر اعتبار سنج، شاردهای منحصر به خودش را بررسی می کند و مانع هر گونه دستکاری می شود.

2021
blank image

March

اتریوم 2 چگونه کار می کند؟

اتریوم ۲ چگونه کار می کند؟

اعتبارسنج ها مهمترین بخش این شبکه بلاک چین هستند، چرا که آنها مسئولیت زیرساخت ها و نگهداری را بر عهده دارند. هر اعتبار سنج دارای دو کلید است که یکی از آنها برای احراز هویت و دیگری برای برداشت به کار می رود، از کلید احراز هویت برای انجام عملیات مرتبط با بلاک چین استفاده میشود، وظایف اصلی اعتبارسنج ها عبارت است از؛ اضافه کردن بلوک به بیكن چين يا شارد چينه تایید اعتبار بیکن و شاردينگ چينها. گزارش عملکرد مشکوک سایر اعتبارسنج ها.

2021
blank image

March

تفاوت اتریوم و اتریوم 2 چیست؟

تفاوت اتریوم و اتریوم 2 چیست؟

یکی از تفاوت های اصلی آنها این است که اتریوم با مکانیزم PoW و اتریوم 2 با مکانیزم PoS کار می کند.فرآیند ماینینگ پر مصرفی PoW است که به محاسبات پیچیده تر نیاز دارد. در این روش، محاسبات پیچیده توسط سخت افزارهای ماینرها رمزگشایی می شوند، آنها همچنین معاملات جدید را تایید می کنند و درازای آن اثر دریافت خواهند کرده در روش PoS، اعتبارسنجها جایگزین ماینرها خواهند شد. آنها بر اساس زمان و میزان رمزنگاری هایی که در اختیار دارند، باید بلوک ها را تایید کنند. زمانی که چند اعتبارسنج یک بلوک را تایید می کنند، این بلوک به زنجیره بلاک چین اضافه میشود، اعتبار سنجها به ازای تایید بلوکها، دستمزد دریافت می کنند. PoS از جوانب مختلف مزیت های بیشتری نسبت به Pow دارد. محاسبات ساده تر برای تأمین امنیت بلاک چین و مصرف انرژی کمتر دو مزیت مهم pow است.

2021

March

1

2021

March

2